wz
Designed by TheWhiteWhisper.com

návod na Error 404

Jak si vytvořit vlastní chybové hlášení
Error 404 - page not find (Chyba 404 - soubor nenalezen)


Výňatek ze webu tvorba www: Soubor .htacess umožní zobrazení vlastního chybového hlášení, například když je soubor nenalezen. Takže nemusíte zobrazovat hlášení, která poskytuje server. Tohle dělá na stránkách dobrý a profesionální dojem, i když dojde k chybě. Lze například i automaticky odeslat webmasterovi email s upozorněním o chybě.

Jak vypadá moje chybové hlášení se můžete podívat, když kliknte na http://www.sweet-dreams.wz.cz/404.html


POSTUP

1. Nejprve si musíte vytvořit html soubor ve tvaru 404.html.

2. Obrázek s chybovým hlášením najdete tady u mě (ale nejdete je i na plno grafických webech), který vložíte stejně, jako když vytváříte jiné stránky svého webu - prostě určíte umístění obrázku a další prvky, jako odkaz na questbook nebo mail... A nahrajete na web.

3. Musíte si vytvořit soubor .htaccess, do kterého vložíte tento kód:  ErrorDocument 404 "http://www.VAS NAZEV WEBU.cz/404.html"

4. Jak vytvořit .htaccess:  (výňatek ze webu tvorba www) "Vytvoření .htaccess souboru není nic mimořádného. Je to obyčejný textový soubor, který lze vytvořit a editovat textovým editorem, jako např. poznámkový blok. Potíž může vzniknout při uložení souboru, protože je to ve skutečnosti soubor beze jména a s příponou dlouhou 8 znaků. Obvykle ale lze soubor uložit přímo jako ".htaccess" včetně uvozovek. Když to nepůjde, budete muset soubor uložit nějak jinak (např. htaccess.txt), odeslat na server a až potom jej na serveru přejmenovat."

5. Pokud tomu pořád nerozumíte, navštivte tuto stránku http://tvorba-www.bravepages.com (ze kterého jsem čerpala), kde je vše podrobně popsáno a vysvětleno.